Dubrovački košarkaši došli su do druge pobjede u Prvoj ligi. U nastavku prenosimo službenom priopćenje KK Dubrovnik.

“Prekinuli su dubrovački košarkaši negativnu seriju i nakon tri uzastopna poraza, došli do druge prvenstvene pobjede u Prvoj ligi. U 5. kolu bili su uvjerljivi na domaćem terenu, KK Dubrovnik – KK Đakovo 84:58 (26:12, 16:18, 22:11, 20:17). Već od početka je bilo jasno tko će slaviti u Gospinom polju, gosti bez Mateja Karlovića nisu bili ravnopravan protivnik raspoloženim igračima trenera Željka Vreće koji je na kraju pružio priliku svima. Ponovno su u redovima Gospara ponajbolji bili Nikola Došen i Petar Dubelj, Došen prvi strijelac i prvi skakač Dubrovnika s 15 koševa i 10 skokova, a Dubelj 11 koševa, osam skokova i sedam asistencija. Dobro raspoloženje nakon susreta malo je zasjenila situacija početkom četvrte četvrtine kada se ozlijedio Petar Dubelj koji je šepajući napustio igru i više se nije vraćao na parket. Nadaju se u dubrovačkom klubu kako nije ništa ozbiljnije jer puno toga u igri ovisi upravo o ovom mladiću koji se uoči nove sezone vratio u Gospino polje. KK Dubrovnik igrao je u sastavu: Petrović 4, Stasjuk 6, Soko 6, Došen 15, Dubelj 11, Mustapić 10, F. Vujičić 12, Vodopija, Lučić 8, Boban 12, J. Vujičić. Trener: Željko Vreća. Dubrovački košarkaši nakon pet odigranih utakmica imaju dvije pobjede i tri poraza, a u 6. kolu gostuju u Zadru protiv Jazina Arbanasi.

Davor Lončarić, trener KK Đakovo
-Dubrovčani su zasluženo pobijedili jer su od prve minute nametnuli jaki ritam po čemu su ove sezone i
poznati. Mi u skraćenoj rotaciji sa samo pet seniora i bez Karlovića, na to nismo mogli odgovoriti.
Čestitke domaćinima, mi ćemo biti bolji već u idućem susretu.