U Italiji, na cesti između Firenze i Faeze, održano je u subotu, 30. svibnja, treće pojedinačno prvenstvo Hrvatske na 100 kilometara.

Dubrovački atletičar i maratonac, Ivica Šakota obranio je prošlogodišnje srebro s Prvenstva Hrvatske na 100 kilometara, s vremenom 9:52:34 te osvojio drugo mjesto.

Naime, sto kilometara Passatorea utrka je na kojoj nastupa preko dvije tisuće trkačica i trkača, a odvija se na relaciji Firenza-Faenza. Staza duga 100 km,  sadrži jedan manji uspon od oko 400 metara visinske razlike na 16. kilometru i jedan veći od oko 700 metara visinske razlike na 50. kilometru.

Prvo mjesto na održanom Prvenstvu osvojio je Hrvoje Lovelos Slovinac koji je utrku istrčao za 8:29:36 dok je treće mjesto osvojio Vanja Maksimiljanović istrčavši utrku za 12:49:38.