Prema očekivanjima, seniorska momčad Vaterpolskog kluba Jug Croatia osigranje, nije imala problema protiv splitskog POŠK-a u sklopu 16. kola Regionalne lige. Aktualni je prvak bez puno problema pobijedio ‘fenjeraša’ rezultatom 14:6.

U sastavu Juga bila su čak petorica juniora, a utakmicu su s tribina odgledali Xavi Garcia i Luka Lončar. Najbolji strijelac kod Juga bio je Daniil Merkulov s tri postignuta pogotka.  Trener Juga Vjeko Kobešćak od prve je minute dao priliku vrataru Antoniju Vukojeviću koji mu se odužio s 11 obrana. Također, veću minutažu su zaslužili i juniori Leo Cukrov, Đivo Bobić i Luka Stahor uz već standardne Filipa Kržića i Marka Žuvelu.

U sljedećem, 17. kolu Regionalne lige koje je na rasporedu 9. ožujka, Jug gostuje u Kotoru kod Primorca.